Aktuality

NOVÁ KOLEKCE VÍN Z MIKULOVSKÉ VINAŘSKÉ PODOBLASTI A DOLNÍHO RAKOUSKA

Mikulovská vinařská podoblast

Mikulovská podoblast je jednou ze čtyř podoblastí vinařské oblasti MORAVA. Mikulovskou vinařskou podoblast charakterizují vápencové elevace Pavlovských vrchů. Na jejich úbočích a v širším okolí jsou rozšířeny vápenité jíly, písky i mohutné sprašové návěje.

Chardonnay 2013, zemské, suché
Svěží víno, barva zelená.
Mikulovská podoblast, obec Mikulov, alkohol 12,5% Cena 199,- Kč

Veltlínské zelené, 2013, zemské, polosuché
Jemná polosuchá klasika tamní oblasti, barva zelená
Mikulovská podoblast, obecMikulov, alkohol 11,5% Cena 199,-Kč

Pálava 2013, pozdní sběr, polosladké
Víno panenské sklizně, žluté barvy, intenzivní vůně po růžích a exotickém ovoci, s příjemnou kyselinkou
Mikulovská podoblast, obec Bavory, alkohol 12,5% Cena 385,-Kč

Rulandské šedé 2013, pozdní sběr, polosuché
Víno zlatožluté barvy, plné, mohutné, ve vůni přezrálá hruška, med a chlebovinka. V chuti extraktivní s příjemnou kyselinkou, kořenité, s dochutí sladkého ovoce.
Mikulovská podoblast, obec Mikulov, alkohol 12,5% Cena 295,-Kč

Chardonnay 2013, jakostní, polosuché
Víno je světle žluté barvy, lehce minerální vůně po exotickém ovoci a plné extraktivní chuti se svěží kyselinkou.
Mikulovská podoblast, obec Mikulov, alkohol 12,5% Cena 275,-Kč

Tramín červený 2012, pozdní sběr, polosladké
Víno žluté barvy, intenzivní vůně po růži a černém bezu, v chuti kopřenité medové tóny, plné extraktivní s příjemnou kyselinkou.
Mikulovská podoblast, obec Novosedly, alkohol 12% Cena 350,- Kč

Ryzlink vlašský, 2013, pozdní sběr, suché
Víno zelenožluté barvy, s vůní lučních květin, minerální, v chuti svěží, ovocité, jemně kořenité a osvěžující.
Mikulovská podoblast, obec Mikulov, alkohol 15,5% Cena 295,-Kč

Cabernet Moravia Rosé, 2012, zemské, polosuché
Mikulovská podoblast, obec Bavory, alkohol 11,5% Cena 199,-Kč

Frankovka 2011, pozdní sběr, suché
Víno rubínové barvy, v chuti výraz peckovin, paprikové tóny, kořenitost, plné výrazné ovocité chuti na konci s čokoládovými tóny.
Mikulovská podoblast, obec Mikulov, alkohol 12,5% Cena 295,-Kč

Svatovavřinecké 2011, pozdní sběr, suché
Víno rubínové barvy, jemně kořenité vůně s nádechem švestkových povidel. V chuti smetanové tóny, dobře pitelné s vyváženou kyselinou a příjemnými sladkými taniny.
Mikulovská podoblastp Obec: Mikulov, alkohol 12% Cena 275,-Kč

Cabernet Moravia 2011, jakostní, suché
Víno je syté tmavě červené barvy, výrazné vůně projevující se divokými kořenitými tóny s nádechem medu. V chuti je velmi plné s příjemně nazrálými taniny.
Mikulovská podoblast, obec Bavory, alkohol 12% Cena 240,-Kč

Rulandské modré 2003, výběr z hroznů, suché
Plné, velmi kvalitní víno lahodné chuti s cihlovým odstínem s jemnou vůní a svěžími kyselinami. Zráním v lahvi se objevují jemné mandlové tóny.
Velkopavlovická Podoblast, Obec: Zaječí, alkohol 13,5% Cena 299,-Kč

Svatovavřinecké 2011, zemské, suché
Lehké, svěží víno lahodné chuti s jemnou kořeněnou vůní.
Mikulovská podoblast, obec Mikulov, alkohol 12% Cena 199,-Kč

Sudové víno / Dolní Rakousko/
Grüner Veltliner , suché, 2013 0,2 l 28,-Kč
Blauer Portugieser, suché, 2013 0,2 l 28,-Kč
Rulandské šedé polosuché pozdní sběr 0,2l 45,-Kč

Víno s chráněným zeměpisným označením (CHZO)
Zemské víno
Zemské víno splňuje následující požadavky: Je vyrobeno výhradně z tuzemských hroznů sklizených na vinici pro jakostní víno dané oblasti z odrůd povolených v některém ze členských států EU nebo z odrůd, které sice nejsou zapsány ve Státní odrůdové knize, ale je z nich povoleno vyrábět zemská vína (např. Damascenka, Modrý Janek, Ryzlink buketový). Cukernatost hroznů při sklizni musí být min. 14 °NM. Značí se názvy „moravské zemské víno“ nebo „české zemské víno“, a dále mohou být označeny ročníkem a odrůdou/-ami.

Touto kategorií někdy označují vinaři i vína, která jsou vyrobena z hroznů, jež sice splňovaly podmínky pro výrobu vín jakostních, ale např. kvůli malé velikosti šarže se rozhodli je k zatřídění do kategorie jakostního vína nepředložit.

Víno s chráněným označením původu (CHOP)
Jakostní víno
Na výrobu mohou být použity výhradně tuzemské hrozny odrůd zapsaných ve Státní odrůdové knize nebo odrůd povolených v některém ze členských států EU pocházející z vinic vhodných pro jakostní víno z jedné vinařské oblasti. Výroba vína musí proběhnout ve vinařské oblasti, v níž byly hrozny sklizeny. Výnos nesmí překročit nejvyšší povolenou hodnotu – 14 tun/hektar. Cukernatost hroznů musí dosáhnout min. 15 °NM. Víno musí splňovat jakostní požadavky a být zatříděno Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí (SZPI). Lze jej opatřit dovětkem:
Odrůdové – vyrobené z vinných hroznů, rmutu nebo z hroznového moštu nejvýše 3 odrůd vhodných pro výrobu jakostních vín
Známkové – vyrobené ze směsi vinných hroznů, rmutu, hroznového moštu nebo smísením jakostních vín
Etiketa obsahuje název vinařské oblasti, u jakostního vína odrůdového název odrůdy nebo odrůd, nebo známku u jakostního vína známkového. Na etiketě může být uvedena podoblast, obec, trať a ročník. Povinné je vždy číslo příslušné šarže a evidenční číslo jakosti, které přidělí SZPI.
Jakostní víno s přívlastkem (Víno s přívlastkem)
Hrozny na výrobu musí splňovat všechny požadavky na výrobu vína jakostního. Navíc musí pocházet z jedné vinařské podoblasti a původ hroznů, jejich cukernatost, hmotnost, popř. odrůda nebo směs odrůd musí být ověřena SZPI. U vín s přívlastkem se nesmí zvyšovat cukernatost moštu. Etikety přívlastkových vín obsahují název vinařské oblasti a podoblasti, mohou obsahovat název odrůdy nebo odrůd, ročník sklizně a název vinařské obce a viniční tratě. Víno s přívlastkem lze označit dovětkem známkové. Povinné je taktéž číslo příslušné šarže a evidenční číslo jakosti, které přidělí SZPI.
Druhy jednotlivých přívlastků:
Kabinetní víno
Kategorie vín vyrobených z moštů, které dosáhly nejméně 19 °NM. Bývají to lehčí, suchá, příjemně pitelná vína.
Pozdní sběr
Vína, u nichž byla sklizeň hroznů při cukernatosti nejméně 21°NM. Bývají to plná, extraktivní, suchá či polosuchá vína.
Výběr z hroznů
Vína vyrobená z hroznů, které vyzrály na nejméně 24 °NM. Bývají to vína plná, extraktivní, s vyšším obsahem alkoholu, někdy s vyšším obsahem zbytkového cukru.
Výběr z bobulí
Vína vyrobená z hroznů, které zrály velmi dlouho na vinici a získaný mošt dosáhl alespoň 27 °NM. Bývají to velmi plná, extraktivní, polosladká či sladká vína.
Ledové víno
Vyrábí se lisováním zmrzlých hroznů sklizených při teplotě nejvýše –7 °C. Získaný mošt musí vykazovat cukernatost alespoň 27 °NM. Hrozny při lisování nesmí rozmrznout, proto zůstává část vody nevylisována v hroznech ve formě ledových krystalů a při lisování se získá koncentrovaný mošt. Ledová vína bývají velmi extraktivní a sladká. Dají se vyrobit jen v některých ročnících, a proto jsou vzácná a poměrně drahá.
Slámové víno
Vína, která vznikla z hroznů dosoušených po dobu nejméně tří měsíců na slámě či rákosu nebo zavěšených v dobře větraném prostoru. Tím se odpaří část vody a koncentruje se obsah extraktivních látek. Získaný mošt musí vykazovat nejméně 27 °NM. Lisování může proběhnout i už po 2 měsících, pokud mošt dosáhne cukernatosti 32°NM. Slámová vína bývají velmi extraktivní a sladká. Jejich výroba je náročná, a proto jsou poměrně vzácná a drahá.
Výběr z cibéb
Vína vyrobená z vybraných bobulí napadených ušlechtilou plísní nebo z přezrálých bobulí, které dosáhly cukernatosti min. 32°NM. Takto vyzrálé bobule se díky extrémně dlouhé době zrání většinou mění na hrozinky – cibéby. Bývají to vína velmi extraktivní, sladká, vzácná, a proto drahá.

Víno originální certifikace (VOC, V.O.C.)
Vína VOC se vyrábí z odrůd typických pro určitý region. Vína musí mít charakter daného regionu a odpovídat pravidlům VOC. O přidělení známky VOC rozhoduje sdružení vinařů, kterého musí být producent členem. Prvním apelačním systémem u nás je od roku 2009 V.O.C Znojmo, který je následován víny V.O.C. Mikulov, V.O.C. Modré hory, V.O.C. Pálava a V.O.C. Blatnice. Více o vínech originální certifikace na www.vinarstvivoc.cz.

Rozdělení tichých vín podle obsahu zbytkového cukru
Suchá
Víno, které prokvasilo na nízký obsah zbytkového cukru, který smí dosahovat:
max. 4 g zbytkového cukru na litr nebo
max. 9 g cukru v litru, pokud rozdíl zbytkového cukru a celkového obsahu kyselin přepočtený na kyselinu vinnou je 2 gramy nebo méně.
Polosuchá
Jako polosuché víno lze označit víno, které obsahuje:
max. 12 g zbytkového cukru na litr nebo
max. 18 g cukru v litru, pokud rozdíl zbytkového cukru a celkového obsahu kyselin přepočtený na kyselinu vinnou je 10 gramů nebo méně.
Polosladká
Obsah zbytkového cukru ve víně je větší než nejvyšší hodnota stanovená pro vína polosuchá, ale dosahuje nejvýše 45 g na 1 litr.
Sladká
Dle legislativních předpisů se jedná o víno se zbytkovým cukrem ve výši nejméně 45 g na litr.
Zpravidla se jedná o vína speciální, určená pro dlouhé zrání. Obsah alkoholu je u našich tichých sladkých vín bývá mnohdy nižší (7-11%, toto je časté u vín slámových, ledových či bobulových výběrů).

27.02.2014